MOŞNIŢA NOUĂ
Site-ul oficial al comunei Moșnița Nouă
Moșnița Nouă,
nr. 73, Timiș, 307285
+40 256 393503
+40 256 393494
+40 256 393529
office@mosnita.ro

Componența Consiliului Local

CONSILIUL LOCAL MOŞNIŢA NOUĂ

1. Baltă Relu (PD-L) - consilier / Urseni
2. Bronț Marcela-Fabiola (PNL) - consilier / Urseni
3. Bucur Florin-Octavian (PNL) - consilier / Albina
4. Greschner Robert-Iulian (PSD) - consilier / Moşniţa Nouă
5. Kadar Gheorghe (UDMR) - consilier / Moşniţa Nouă
6. Kovacs Elisabeta (PD-L) - consilier / Moşniţa Nouă
7. Iscrulescu Cătălin (UNPR) - consilier/ Moşniţa Nouă
8. Lazăr Toma-Dan (PSD) - consilier / Albina
9. Lazea Lucian (PNL) – consilier / Moșnița Veche
10. Petruse Remus (Partidul Verde) – consilier / Moşniţa Veche
11. Pop Valentin (UPT) - consilier / Moşniţa Veche
12. Szöllösi Iosif (UDMR) - consilier / Urseni
13. Şora Mihaela-Corina (PSD) - consilier / Moşniţa Veche
14. Tămaş Mariana (PSD) - consilier / Urseni
15. Toie Gabriel (PP-DD) - consilier / Moşniţa Nouă
 
COMISIILE DE SPECIALITATEA ALE C.L. MOŞNIŢA NOUĂ 

Comisia de specialitate nr. 1/ economica

1. Toie Gabriel - preşedinte
2. Greschner Robert - secretar
3. Szöllösi Iosif - membru
4. Baltă Relu - membru
5. Bucur Florin - membru

Comisia de specialitate nr. 2 / amenajarea teritoriului şi urbanism, munca, protecţie socială, protecţia mediului, administraţie locală

1. Pop Valentin - preşedinte
2. Iscrulescu Cătălin (UNPR) -  secretar
3. Şora Mihaela-Corina - membru
4. Kadar Gheorghe - membru
5. Bronț Marcela-Fabiola - membru

Comisia de specialitate nr. 3 / cultură şi învăţământ

1. Remus Petruse - preşedinte
2. Tămaş Mariana- secretar
3. Kovacs Elisabeta  – membru
4. Lazăr Toma-Dan – membru
5. Lazea Lucian– membru

Comisia de validare

1. Greschner Robert - preşedinte
2. Relu Baltă - secretar
3. Lazea Lucian - membru

COMISII SPECIALE ALE C.L. MOŞNIŢA NOUĂ  

Comisia de analiză a dosarelor în vederea atribuirii în folosinţă a terenurilor pentru construcţia de locuinţe proprietate personală în baza legii 15/2003

1. Şora Mihaela-Corina - preşedinte
2. Pop Valentin - secretar
3. Tămaş Mariana - membru
4. Kovacs Elisabeta  - membru
5. Chelu Claudiu-Adrian - membru
6. Pop Valentin - membru
7. Szöllösi Iosif - membru
8. Lăzar Toma-Dan - membru
9. Szabo Monika-Rozalia - consilier juridic

REPREZENTANŢII Consiliului Local Moşniţa Nouă în consilii de administraţie (CA) sau adunări generale (A.G.A.)  

1. Pop Valentin - A.G.A. SC APCAN SA Timişoara
2. Remus Petruse - A.G.A. Ocolul Silvic privat Stejarul Recaş
3. Tămaş Mariana - C.A. Şcoala Generală cu clasele I - VIII Moşniţa Nouă
 
 

COMPONENŢA CONSILIULUI LOCAL MOŞNIŢA NOUĂ  2008 - 2012

1. Arseni Emil (Alianţa TM) - consilier / Urseni
2. Greschner Robert-Iulian (PSD) - consilier / Moşniţa Nouă
3. Gruiţă Ioan-Dinel (PSD) - consilier / Moşniţa Veche
4. Iftimie Elena (PD-L) - consilier / Moşniţa Nouă
5. Kadar Gheorghe (UDMR) - consilier / Moşniţa Nouă
6. Kutasi Simona-Loredana (PD-L) - consilier / Moşniţa Nouă
7. Lazăr Toma-Dan (PSD) - consilier / Albina
8. Pop Sabin (Alianta TM) - consilier / Moşniţa Nouă
9. Pop Valentin (PD-L) - consilier / Moşniţa Veche
10. Sferle Dorel (PD-L) - consilier / Moşniţa Veche
11. Szöllösi Iosif (UDMR) - consilier / Urseni
12. Şora Mihaela-Corina (PSD) - consilier / Moşniţa Veche
13. Tămaş Mariana (PSD) - consilier / Urseni
 
 

COMPONENŢA CONSILIULUI LOCAL MOŞNIŢA NOUĂ  2004 - 2008
1. Cova Ioan - PSD/ Moşniţa Nouă
2. Dan Dănilă - PER / Moşniţa Nouă/ - demisie, înlocuit cu Curuţ - Brândaş Viorel-Zenobiu - PER / Moşniţa Nouă/
3. Gornic Ioan-Florin - PRM  / Moşniţa Veche/, trecut în timpul mandatului la PD
4. Kadar Gheorghe - UDMR / Moşniţa Nouă/
5. Lazea Daniel-Radu - PNL / Moşniţa Veche/, demisie, înlocuit cu Moraru Ion - PNL / Urseni/
6. Pop Sabin - PNL / Moşniţa Nouă/
7. Puşa Gheorghe - PNŢCD / Moşniţa Veche/, retras, înlocuit cu Pop Valentin - PNŢCD / Moşniţa Veche/, ales viceprimar, înlocuit cu Zăvoianu Constantin / Moşniţa Veche/
8. Rad Mirela - PSD  / Moşniţa Nouă/- demisie , înlocuită cu Greschner Floarea - PSD / Moşniţa Nouă/
9. Raia Pavel - PNL / Albina/
10. Sferle Dorel - PD  / Moşniţa Veche/- demisie, înlocuit cu Ciuruş Valentin / Urseni/
11. Sorincău Ioan - PSD  / Moşniţa Nouă/- ales viceprimar, înlocuit cu Gruiţă Ioan Dinel - PSD
12. Şora Mihaela-Corina - PSD / Moşniţa Veche/
13. Tămaş Mariana - PSD / Urseni/
 
 
 

Copyright © 2014 Primăria Comunei Moșnița Nouă. Toate drepturile rezervate.